pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Kolejny strajk w niemieckim Amazonie

KUP LICENCJĘ
Tadeusz Stasiuk
Pin It email print

Pracownicy zatrudnieni w niemieckich magazynach należących do amerykańskiego giganta handlu internetowego, koncernu Amazon.com zostali wezwani do wzięcia udziału w kolejnym strajku, donosi Reuters.

 

Notowania

euro, ropa brent

Wszystko to w ramach długoletniego sporu na tle warunków pracy i płacowych prowadzonego z Amerykanami przez związek zawodowy Verdi. W przesłanym mediom oświadczeniu, Verdi poinformował, że kontaktuje się z pracownikami trzech z dziewięciu magazynów Amazona w sprawie przyłączenia się do strajku, który ma potrwać do 24 grudnia. W miniony poniedziałek protest rozpoczął się w oddziale w Koblencji.

Niemcy są drugim co do wielkości po amerykańskim, rynkiem dla Amazona, którego personel stanowi ponad 11 tys. pracowników magazynowych i tysiące pracowników sezonowych. 

Verdi organizuje strajki w Amazonie od maja 2013 r. domagając się podniesienia wynagrodzeń dla pracowników magazynowych zgodnych z układem zbiorowym zawartym z niemiecką branżą sprzedaży detalicznej i handlu detalicznego. 

Amazon informował wcześniej, że tylko nieznaczna część pracowników bierze udział w strajku zorganizowanym przez Verdi, który ma – zdaniem rynkowego potentata – znikomy wpływ na dostawy produktów, gdyż firma wykorzystuje do dystrybucji sieć 31 magazynów w całej Europie. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

1 Komentarze

Polak 2016-12-21

Drogi Amazonie - Polska przyjmie wasze magazyny i zatrudnienie z otwartymi rękoma i obiecujemy, nie będziemy strajkować. Z pozdrowieniami, Polak

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Wielki świat ponownie w Davos

W połowie stycznia do...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wkręcani w procesy

Od wielu miesięcy ton publicznej dyskusji na temat...
News

Zawrotna kariera abuzywności

Jestem pewien, że gdyby za...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Polski biznes spodziewa się najgorszego w...

Przykro to powiedzieć, ale...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu