pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Greccy prokuratorzy przeszukali siedziby Novartisu

KUP LICENCJĘ
Tadeusz Stasiuk
Pin It email print

Grecka prokuratura przeprowadziła nalot na ateńskie biura szwajcarskiego koncernu farmaceutycznego Novartis w ramach trwającego dochodzenia odnośnie zarzutów łapówkarstwa, informuje Reuters. Władze zajęły się sprawą po doniesieniach medialnych.

 

Notowania

dolar

W ramach sądowego dochodzenia, które zostało uruchomione w grudniu, prokuratorzy w ciągu kilku ostatnich dni  weszli do biur Novartisu, poszukując dowodów ewentualnego przekupstwa – powiedział jeden z urzędników cytowany przez agencję.

Dochodzenie zostało wszczęte na wniosek ministra sprawiedliwości kraju po tym jak lokalne media zaczęły informować o nielegalnych działaniach szwajcarskiego giganta farmaceutycznego używającego łapówek do opłacania lekarzy i urzędników publicznych.

To nie pierwszy taki przypadek ze spółką w roli głównej. Firma ma podobne problemy w USA. W Turcji toczy się aktualnie śledztwo, po tym jak Novartis został posądzony o zapłacenie łapówki przez firmę doradczą w celu zapewnienia sobie korzyści biznesowych szacowanych na co najmniej 85 mln USD. 

W 2015 r. spółka zapłaciła 390 mln USD w Stanach Zjednoczonych w ramach ugody dotyczącej używania łapówek do opłacania aptek specjalistycznych w celu zachęcenia do sprzedaży jej produktów.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Wielki świat ponownie w Davos

W połowie stycznia do...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wkręcani w procesy

Od wielu miesięcy ton publicznej dyskusji na temat...
News

Zawrotna kariera abuzywności

Jestem pewien, że gdyby za...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Polski biznes spodziewa się najgorszego w...

Przykro to powiedzieć, ale...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu