pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Węgry chcą pozbyć się organizacji Sorosa

KUP LICENCJĘ
Tadeusz Stasiuk
Pin It email print

Węgry zamierzają rozprawić się z organizacjami pozarządowymi związanymi z miliarderem George Sorosem, donosi Bloomberg powołując się na wiceszefa partii premiera Viktora Orbana.

 

Ludzie

George Soros

Zdaniem Szilarda Nemetha, wiceprezesa rządzącej partii Fidesz, Budapeszt użyje "wszystkich narzędzi jakie są w dyspozycji rządu" by pozbyć się organizacji pozarządowych finansowanych przez węgierskiego pochodzenia Sorosa, które "służą globalnym kapitalistom i wspierają polityczną poprawność ponad krajowymi rządami”.

Myślę, że istnieje szansa na to, na arenie międzynarodowej. Szczególnie, że dochodzi do istotnej zmiany na amerykańskiej scenie politycznej i gospodarza Białego Domu – powiedział Nemeth państwowej stacji MTI.

Rzecznik węgierskiego rządu skomentował wypowiedź Nemetha, jako wyłącznie jego prywatne poglądy. Agencje podkreślają jednak, że w grudniowym wywiadzie premier Viktor Orban stwierdził, że Soros byłby"usunięty" w każdym europejskim kraju. Zapowiedział wtedy,  że weryfikacji poddane zostaną wszystkie organizacje pozarządowe. Sprawdzane będzie, czyje interesy reprezentują. Orban zadeklarował też, że w 2017 r. podjęte zostaną działania mające na celu wyeliminowanie Sorosa i sił, które go symbolizują.

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

16 Komentarze

sruu 2017-01-10

Brawo, brawo, brawo

Hagen 2017-01-10

To jest działanie głęboko niedemokratyczne, organizacje mają prawo działać o ile robią to zgodnie z prawem, dwa ta siła i moc przebicia Sorosa jest demonizowana. Otwarte społeczeństwo obywatelskie, które on promuje to w dużej mierze i mit i groźna iluzja, ale prawa obywatelskie nie obejmują kwestii racji, a po prostu gwarantują ludziom swobody.

Karbinadel 2017-01-10

@ Hagen * co do zasady masz rację, jednak te organizacje Sorosa pod płaszczykiem "społeczeństwa obywatelskiego" wciskają nam zwyczajną dezintegrację tradycyjnego społeczeństwa. Nie jestem do końca pewien, czy taka "nowoczesność" jest nam potrzebna

sss 2017-01-10

Bardzo dobrze, w celu przejmowania majątków narodowych robią pucz i wprowadzają swoje władze. A głupi ludzi idą jak barany po to by ograniczyć swoje wolności.

Hagen 2017-01-10

Kit, czy nie - to nie jest kwestia prawna, praw konstytucyjnych i podstawowych swobód, które ograniczone mogą być tylko na bazie prawa, mocnych argumentów, a nie przeciwnych do naszych poglądów politycznych. Od biedy można zakazać działania organizacjom skrajnym faszystowskim, komunistycznym, ale i to wszystko musi być ściśle zapisane i nie rozciągliwe. OK - można sobie wyobrazić jakąś formę ograniczenia finansowania organizacji pozarządowych z zagranicy, ale ta wypowiedź ministra to już totalna wojna.

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Wielki świat ponownie w Davos

W połowie stycznia do...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wkręcani w procesy

Od wielu miesięcy ton publicznej dyskusji na temat...
News

Zawrotna kariera abuzywności

Jestem pewien, że gdyby za...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Polski biznes spodziewa się najgorszego w...

Przykro to powiedzieć, ale...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu