pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Fundusz zamrozi inwestycje jeśli Le Pen wygra wybory

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, Bloomberg
Pin It email print

Zarządzająca 22 mld EUR aktywów firma Intermediate Capital Group zapowiada, że wstrzyma inwestycje we Francji jeśli tegoroczne wybory prezydenckie wygra Marine Le Pen, liderka skrajnie prawicowego Frontu Narodowego.

 

- To nie może być pozytywne – zapowiedział Christophe Evain, szef ICG. - Z pewnością zamrozimy inwestycje na pewien czas aby zobaczyć, co się będzie działo – dodał. 

29 proc.  portfela inwestycyjnego firmy stanowią francuskie aktywa.

Evain tłumaczy, że obawy budzą pomysły Le Pen dotyczące gospodarki, m.in. opowiadanie się za protekcjonizmem. Zwrócił uwagę, że deklarowana przez liderkę Frontu Narodowego chęć wyprowadzenia Francji ze strefy euro może zwiększyć niestabilność polityczną w Europie. 

Pierwsza tura wyborów we Francji odbędzie się w kwietniu. Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie Les Echos, Le Pen może przejść do drugiej tury.

- Na obecnym etapie myślę, że jej zwycięstwo jest wysoce nieprawdopodobne. Ale błędnie przewidywałem w sprawie Brexitu i szans wyborczych Trumpa – przyznał szef ICG. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu