pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Bitcoin staniał o 16 proc.

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, Bloomberg
Pin It email print

Obawy, że władze Chin zacieśnią kontrolę nad handlem bitcoinem spowodowały dużą przecenę kryptowaluty w środę.

 

Notowania

dolar

Kurs bitcoina spadał w środę nawet do 761,86 USD, co oznaczało spadek jego wartości o 16 proc. 5 stycznia kurs najpopularniejszej na świecie kryptowaluty doszedł do rekordowych 1161,89 USD.

Przedstawiciele oddziału Ludowego Banku Chin w Szanghaju i przedstawiciele władz finansowych miasta przeprowadzili inspekcję na giełdzie bitcoina BTCC, szukając dowodów nieprawidłowości, np. manipulacji rynkowych czy prania brudnych pieniędzy. Oceniali również, czy pieniądze klientów są bezpieczne. 

Inspekcja nasiliła obawy, że władze Chin mogą zacieśnić kontrolę nad chińskimi giełdami bitcoina. Tymczasem to chińscy inwestorzy mieli stać w ostatnim czasie za szybkim wzrostem wartości wirtualnego pieniądza. Miał być „bezpieczną przystanią” dla ich oszczędności w sytuacji słabnącego juana.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu