pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Twórca forum w Davos: globalizacja to kozioł ofiarny dla ludzkich niepokojów

KUP LICENCJĘ
Katarzyna Łasica
Pin It email print

Klaus Schwab, twórca oraz prezes Światowego Forum Gospodarczego w Davos, choć przyznaje, że szybkie zmiany społeczne budzą niepokój, to podkreślił jednak, że globalizacja nie jest jedynym winnym.

 

Notowania

euro

- To nie tylko zwrot przeciw globalizacji, to czego doświadczamy to   ogromne zmiany – powiedział Schwab w wywiadzie dla AFP.

Szybkie zmiany w technologii, gospodarce i struktur społecznych zasilają "pewien niepokój wśród ludzi, (którzy) próbują się odnaleźć w tym nowym świecie", powiedział. 

Wypowiedź Schwaba to reakcja na falę populizmu skierowaną przeciwko establishmentowi, który sprawił, że Wielka Brytania opowiedziała się za opuszczeniem Unii Europejskiej, a biznesmen miliarder Donald Trump został wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych. 

Populizm zyskuje na popularności w wielu demokracjach zachodnich, głównie podsycany obawy o globalizację, imigrację i przepływ uchodźców.

Schwab powiedział, że świat wydaje się być w emocjonalnym kryzysie, który ma swoje źródło w szeregu czynników, w tym w głębokich obawach o to jak nowe technologie zagrażają miejscom pracy. 

Podkreślił, że globalizacja stała się zwyczajnie “łatwym kozłem ofiarnym”.

Tegoroczny szczyt w Davos odbędzie się już w przyszłym tygodniu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

1 Komentarze

radny z Dopiewa 2017-01-12

zmiany społeczne budzą niepokój 62 najbogatszych osób na świecie (forbes) którzy posiadają tyle co połowa całej ludzkości. Są obawy, że ich majątki nie będą już rosły po 20%/rocznie. Trzeba będzie społeczeństwom dokręcić śrubę, żeby zajęli się walką o własne przetrwanie a nie politykowaniem.

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu