pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

OPEC zdecyduje w maju, czy dalej obniżać wydobycie

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, Bloomberg
Pin It email print

Globalne zapasy ropy zaczną spadać do drugiego kwartału tego roku. W maju producenci zdecydują, czy potrzebne jest dalsze ograniczanie wydobycia ropy, powiedział Mohammad Barkindo, sekretarz generalny OPEC.

 

Notowania

OPENNET, ropa brent

Ludzie

Abu Zabi

Barkindo powiedział podczas konferencji branżowej w Abu Zabi, że OPEC nie celuje w żadną konkretną cenę ropy. Podkreślił, że widać pozytywną reakcję globalnych danych makroekonomicznych na decyzję kartelu oraz innych producentów o ograniczeniu wydobycia ropy w celu likwidacji nadpodaży. Redukcja wydobycia obowiązuje od początku roku i ma obowiązywać do czerwca. 

Suhail Al Mazrouei, minister energii Zjednoczonych Emiratów Arabskich uważa, że równowaga na rynku powinna wrócić w okresie sześciu miesięcy. Jest zbyt wcześnie, aby decydować, czy potrzebna jest dalsza redukcja, powiedział.

Uczestniczący w konferencji prezes francuskiego koncernu Total, Patrick Pouyanne, ocenił, że redukcja zapasów ropy potrwa dwa lata.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu