01.09.10Czwartek 02.09.10
WsteczWyślij znajomymDrukujZmniejsz czcionkęPowiększ czcionkę

Spółka z portfela IDMSA nie ma na wykup obligacji
Katarzyna Latek
Puls Biznesu, pb.pl,03.04.2009 07:05
Czytaj komentarze (6)
City Interactive chce odzyskać pieniądze. Bez skutku.

Kolejny raz obligacje korporacyjne, które swoim klientom sprzedawał IDMSA, okazały się pechowe. Tym razem chodzi o papiery Stereo. pl.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o kłopotach klientów IDMSA, którzy kupili obligacje wyemitowane przez spółkę deweloperską TMB. W terminie wykupu emitent nie był w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec obligatariuszy. Teraz tego typu problem ma Grupa Stereo.



Giełdowy City Interactive chce odzyskać pieniądze, które zainwestował w obligacje Grupy Stereo (właściciel m.in. sklepu Stereo.pl). Producent i dystrybutor gier obejmował papiery dłużne sklepu internetowego w pierwszym kwartale 2008 r. Stereo rozpoczynało wówczas duży program inwestycyjny, na który potrzebowało gotówki. Spółka miała w perspektywie wejście na giełdę, więc inwestycja w jej obligacje wydawała się pewną lokatą.

— Termin wykupu obligacji upłynął 31 marca. O tym, że Stereo może mieć problemy ze spłatą, dowiedzieliśmy się dosłownie na 10 dni przed tą datą — mówi Marek Tymiński, prezes i akcjonariusz City Interactive.

O problemach sklepu internetowego nie ostrzegł klientów także IDMSA, który był brokerem w tej transakcji. Jest także właścicielem pakietu ponad 22 proc. akcji Stereo.pl.

— Odmawiam komentarza w tej sprawie — powiedział nam Grzegorz Leszczyński, prezes IDMSA.

Chodzi o 1,65 mln zł, co stanowi dla City Interactive kwotę znaczącą.

Więcej w piątkowym "Pulsie Biznesu".


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem


Wyślij znajomymDrukujZmniejsz czcionkęPowiększ czcionkę

Komentarz Czytaj komentarze (6)

 
Hit "Pulsu Biznesu"
Wiadomości z pierwszej strony