Etyczna Firma

O konkursie

Niezależnie od tego, czy kieruje się międzynarodową korporacją, czy małą, rodzinną firmą warto dokładać największych starań, by podejmując każdą decyzję w firmie zachowywać się fair wobec pracowników, partnerów biznesowych, klientów, inwestorów czy urzędników. Udowodniło to XX firm, które w poprzednich trzech edycjach konkursu podzieliły się z nami swoimi najlepszymi praktykami dotyczącymi uczciwego prowadzenia działalności i zdobyło tytuł Etycznej Firmy.

Antoni Słonimski mawiał: Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie. W biznesie, gdzie za działalność firmy odpowiada wiele osób, a każdy dzień stawia nowe wyzwania, wyczucie, co jest przyzwoite, nie jest łatwe. Jedyną metodą skutecznie blokującą furtkę do drogi na skróty jest wbudowanie w DNA firmy wartości etycznych. Misją „Pulsu Biznesu” jest wspieranie przedsiębiorczości, a jednym z jej przejawów promowanie najlepszych wzorców. Jesteśmy przekonani, że choć bycie etycznym nie jest proste, to na pewno jest opłacalne.

Dlatego chcemy promować i wzmacniać zasady etycznego biznesu wśród polskich firm, wyróżniać najlepsze praktyki na rynku oraz zwrócić uwagę polskich przedsiębiorców na istotną rolę zasad etycznych w działalności biznesowej.

 

W poprzedniej edycji konkursu nagrodziliśmy 15 firm:

ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych, Bama Logistics, Bank Handlowy w Warszawie, Budimex, CEMEX Polska, EDF Polska, Grupa Raben, Janssen-Cilag Polska, Johnson & Johnson Poland, MoneyGram Payment Systems Poland, Nationale-Nederlanden, PCC EXOL, PZU, Pramerica Życie TUiR, Siemens.