08Octava ma szanse na wzrost

Dariusz Karolak
05-11-2001, 00:00

Niezłą okazją wydaje się zbyt mocno przeceniona w stosunku do ceny zakończonego właśnie wezwania 08Octava. Niedługo poznamy rozstrzygnięcie apelacji wniesionej przez SP do przegranego procesu o możliwość umarzania własnych akcji. Wygrana może stać się katalizatorem dla wzrostów nie tylko 08Octavy ale całego rynku NFI. Krótkoterminowa sytuacja techniczna wydaje się ciekawa. Po udanym wezwaniu potencjał podażowy został ograniczony, trudno bowiem się spodziewać, by swoje akcje fundusz miał sprzedawać ze stratą.

Z drugiej strony jest prawdopodobne, że część gotówki ze sprzedaży w wezwaniu może zostać w 08Octavę reinwestowana. Kurs dotarł do wsparcia potężnego białego korpusu tygodniowego z początku października, 8,7. Nie udała się próba powrotu nad tygodniową średnią VAMA10, 9,25, której śladem jest górny dosyć długi cień tej świecy, ale można sądzić, że próby będą ponawiane. Bliskość rozpoczęcia korekty wzrostowej sygnalizują szybkie oscylatory, którym coraz trudniej przychodzi ustanawianie minimów. Realny wydaje się wzrost w okolice 10 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 08Octava ma szanse na wzrost