09Kwiatkowski umie zaskoczyć

Dariusz Karolak
opublikowano: 10-12-2001, 00:00

Co wyczucie, to wyczucie. Wezwanie na 09Kwiatkowski pojawiło się szybciej niż się tego spodziewałem. Cena wezwania jest atrakcyjna, a dyskonto rynkowe za duże. Nawet jeżeli zlecenia zostaną zredukowane, to wielki spadek nie grozi, bo podaż zostanie spacyfikowana w czasie trwania wezwania, a gotówki w spółce wciąż pozostanie dużo. Gotówka, która trafi do inwestorów za sprzedane akcje prawdopodobnie powróci na rynek, co widzimy po wezwaniu na 08Octavę. W krótkim terminie zachowanie kursu będzie zależeć w większym stopniu od wyników operacji niż od AT. Mała redukcja powinna pomóc wzmocnić średnioterminową hossę i pomóc przełamać opór 6,95 mający szansę stać się linią szyi długoterminowej formacji podwójnego dna z zasięgiem 10 zł.

Większa może spowodować cofnięcie do okolic 6 zł. Drugi wariant z uwagi na duże zaangażowanie instytucji uważam za mniej prawdopodobny, ale gdyby się przydarzył stanowiłby niewątpliwą okazję inwestycyjną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 09Kwiatkowski umie zaskoczyć