10 mln zamówień na bilety mistrzostw świata

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-04-2005, 17:46

Ponad 10 milionów zamówień złożyli internauci na bilety na mecze piłkarskich mistrzostw świata, którew przyszłym roku odbędą się w Niemczech. W nocy skończył się pierwszy z pięciu etapów sprzedaży biletów.

Ponad 10 milionów zamówień złożyli internauci na bilety na mecze piłkarskich mistrzostw świata, którew przyszłym roku odbędą się w Niemczech. W nocy skończył się pierwszy z pięciu etapów sprzedaży biletów.

    Do internetowej sprzedaży wystawiono 812 tys. biletów. Z powodu ogromnego zainteresowania kibiców komitet organizacyjny mistrzostw 15 kwietnia przeprowadzi losowanie biletów pomiędzy wszystkimi chętnymi.

    "Ta niewiarygodna liczba jest dowodem ogromnego zainteresowania kibiców z całego świata. Zamówienia pochodzą z 195 krajów. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek w tak krótkim czasie mistrzostwa świata wywołały porównywalne zainteresowanie" - powiedział sekretarz generalny FIFA Urs Linsi. Ponad 80% zamówień pochodzi z Europy, a w tym - 90% z Niemiec.

    "Oczywiście największym powodzeniem cieszą się bilety na mecz otwarcia, finał i półfinały. Szczególnie dobrą wiadomością jest to, że bilety na pozostałe mecze budzą niewiele mniejsze zainteresowanie, choć przecież rywalizujące drużyny nie są jeszcze znane" - powiedział wiceprezes komitetu organizacyjnego Horst R. Schmidt.

    Pozostały jeszcze cztery etapy sprzedaży biletów. Najbliższy będzie trwać od maja do listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / 10 mln zamówień na bilety mistrzostw świata