10 mln zł dla innowatorów z sektora MSP

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 03-10-2017, 22:00

O granty mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie firmy prowadzące działalność gospodarczą tylko na terenie naszego kraju

Jeszcze w tym miesiącu przedsiębiorcy będą mogli stanąć w szranki o granty na zakup licencji lub prawa własności do nowatorskiej technologii przeznaczonej do wdrożenia w firmie. Organizatorem naboru „Sieć Otwartych Innowacji” jest Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP). Budżet konkursu wynosi 10 mln zł, a pieniądze pochodzą z programu Inteligentny Rozwój.

Szanse na unijne wsparcie mają przedstawiciele małego i średniego biznesu, którym w ciągu trzech lat od wdrożenia pionierskiego rozwiązania wzrosną przychody ze sprzedaży. Granty sfinansują koszt zakupu technologii lub uzyskania licencji, patentów, know-how lub innych praw własności intelektualnej.

O granty mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie firmy prowadzące działalność gospodarczą tylko na terenie naszego kraju. Co ważne, technologia powinna wpisywać się w obszar krajowych inteligentnych specjalizacji. Maksymalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi 4 mln zł, zaś minimalna — 100 tys. zł. Wnioski o unijne dofinansowanie należy przesyłać na adres ARP. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na grudzień, a kolejny nabór — w pierwszym półroczu 2018 r.

WAŻNA DATA

10.10

Od tego dnia firmy MSP będą mogły składać wnioski o unijne wsparcie w konkursie „Sieć Otwartych Innowacji”. Nabór zakończy się 31 października.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.arp.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / 10 mln zł dla innowatorów z sektora MSP