10 mln zł na ekspansję

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 24-08-2017, 22:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozstrzygnęła drugi etap naboru dotacyjnego dla przedsiębiorców z działania 1.2 programu Polska Wschodnia („Internacjonalizacja MSP”). Dofinansowanie w wysokości 10 mln zł popłynie do 26 firm.

— Działanie 1.2 to instrument wspierający przedstawicieli biznesu m.in. w przygotowaniu oferty eksportowej oraz poszukiwaniu partnerów biznesowych — mówi Radosław Runowski, dyrektor departamentu internacjonalizacji przedsiębiorstw w PARP. Konkurs jest podzielony na trzy rundy. Ostatnia zakończy się 31 sierpnia. Warto podkreślić, że wcześniejsze nabory składały się z dwóch etapów. W pierwszym przedstawiciele biznesu mieli szansę powalczyć o dotacje na przygotowanie kompleksowego modelu biznesowego pod kątem wejścia na nowe rynki, a w drugim — na jego wdrożenie. W rozstrzygniętym właśnie konkursie firmy musiały dołączyć do składanego wniosku już gotowy, opracowany we własnym zakresie model biznesowy.

— Nie każdy przedsiębiorca zdecyduje się opracować taki model na własny koszt. Wydatek ten jest traktowany jako kwalifikowany, jeżeli firma poniesie go nie wcześniej niż w ciągu sześciu miesięcy od złożenia wniosku o grant — wyjaśnia Bogusława Mazurek, ekspert od dotacji unijnych w Crido Taxand.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / 10 mln zł na ekspansję