10 mln zł na ekspansję opolskich firm

Dorota Zawiślińśka
opublikowano: 07-05-2018, 22:00

Przedsiębiorcy z regionu będą mogli powalczyć o dotacje na udział w krajowych i zagranicznych targach lub pokazach technologii.

Okazję do tego daje im działanie 2.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego („Współpraca gospodarcza i promocja”).

— Mikro-, małe i średnie firmy, które mają siedzibę lub oddział w województwie opolskim, będą mogły zdobyć granty na opracowanie modeli biznesowych, strategii międzynarodowych i otwieranie nowych kanałów biznesowych — mówi Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG).

Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, podkreśla, że dotacje pomogą przedsiębiorcom zdobyć nowych klientów na zagranicznych rynkach.

Budżet konkursu to 10,5 mln zł. Poprzedni nabór cieszył się dużą popularnością wśród firm. Do OCRG wpłynęły 104 projekty, z czego 50 otrzymało wsparcie o łącznej wartości ok. 14,6 mln zł.

— Nowością w konkursie jest zniesienie limitu pieniędzy, które przedsiębiorca może przeznaczyć na udział w targach lub pokazach technologii — zaznacza Roland Wrzeciono. Dane o potencjalnych kontrahentach i klientach z rynków zagranicznych przygotowuje dla opolskich firm Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera (COIE) działające przy OCRG.

— Kompass to największa baza polskich i międzynarodowych firm działających w różnych branżach. Znajdują się w niej informacje o przedsiębiorstwach z ponad 60 krajów — wyjaśnia Magdalena Możdżeń z COIE.

W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego na inwestycje realizowane przez lokalne firmy zarezerwowano ponad 160 mln EUR. Do tej pory OCRG ogłosiło 14 naborów dla przedsiębiorców, z czego 12 zostało już rozstrzygnięte. © Ⓟ

WAŻNA DATA

18.06 Od tego dnia firmy z woj. opolskiego będą mogły składać wnioski o dotacje z działania 2.4 RPO WO. Nabór zakończy się 25 czerwca.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.rpo.opolskie.pl/?p=29479

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińśka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu