10 najinteligentniejszych firm na świecie

ŁO
opublikowano: 09-07-2017, 19:07

Ceniony amerykański magazyn po raz kolejny wybrał najinteligentniejsze spółki technologiczne na świecie.

Każdego roku pojawia się niezliczona liczba różnego rodzaju list i rankingów, ale w tym przypadku mowa o czymś wyjątkowym. Prestiżowy magazyn „MIT Technology Review” opublikował najnowszą listę najinteligentniejszych firm na świecie.  

Zobacz więcej

Jen-Hsun Huang, prezes koncernu Nvidia

Fot. Bloomberg

Pismo wydawane przez słynną uczelnię Massachusetts Institute of Technology co rok wybiera 50 firm, które tworzą nowe możliwości łącząc ważne technologie z biznesem. Wyboru dokonują redaktorzy „MIT Technology Review”.  

Tegoroczną edycję rankingu otwiera producent układów scalonych i procesorów graficznych Nvidia. Amerykańska firma nie ogranicza się tylko do zapewniania sprzętu potrzebnego fanom gier komputerowych, ale czujnie obserwuje technologiczne prądy. Nvidia dba o zaplecze dla rozwoju tego, o czym wszyscy dziś mówią - technologii związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.  

Rynkowa wycena spółki Nvidia wynosi „tylko” 90,9 mld USD. Tylko, bo w porównaniu z gigantami obecnymi na liście to stosunkowo niewiele pieniędzy. Autorzy rankingu nie byli jednak wpatrzeni w aktualną wycenę poszczególnych firm, więc w czołówce nie brakuje niespodzianek i takich spółek, jak biomedyczne 23andMe, Spark Therapeutics i Kite Pharma. Ich aktualna wycena nie powala.

Dopiero 16 pozycję zajmuje koncern Apple, najcenniejsza spółka świata, która zmieniła sposób komunikacji wprowadzając na rynek iPhone’a. Na 23 miejscu jest natomiast Facebook, potentat rynku portali społecznościowych.  

W poprzedniej edycji rankingu Nvidia była 12, a na czele znalazły się Amazon, Baidu i Illumina.  

Najinteligentniejsze firmy na świecie 

1. Nvidia (90,9 mld USD)

2. SpaceX (12 mld USD)

3. Amazon (479,3 mld USD)

4. 23andMe (1,1 mld USD)

5. Alphabet (673,9 mld USD)

6. iFlytek (6,8 mld USD)

7. Kite Pharma (5,7 mld USD)

8. Tencent (350 mld USD)

9. Regeneron (55,5 mld USD)

10. Spark Therapeutics (1,9 mld USD)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu