10 rzeczy, na które bezmyślnie wydajemy pieniądze

TR
opublikowano: 26-09-2011, 12:30

Pewnie nie jednemu zdarzyło się wykupienie pierwszeństwa wejścia na pokład w samolocie bądź zapłacenie za aplikację do smartfona, której tak naprawdę nigdy nie użyliśmy. Wyliczać można bez końca. Prezentujemy listę 10 rzeczy, których zakup jest najczystszą formą zmarnowania pieniędzy.


1. Strój na siłownię

Nie szata zdobi człowieka, ani sportowcem uczyni. Obcisłe t-shirty i „poduszkowce”, buty w których rzekomo nie czujesz, że biegniesz, nie uczynią z Ciebie olimpijczyka. Zamiast w sprzęt, zainwestuj w trening i zdrową dietę. Rezultat będzie niepodważalnie lepszy.


2. Karnet na siłownię

Omijaj szerokim łukiem przybytki gladiatorów, których członkostwo zobowiązuje Cię do podpisania długoterminowego kontraktu. Uważaj na słomiany zapał. On jest największym wrogiem sportowca, na równi z drogimi akcesoriami. Siłownia będzie pierwszą rzeczą, z której zrezygnujesz z powodu braku czasu, ale opłaty będziesz zmuszony uiszczać do momentu wygaśnięcia karnetu.

3. Pierwszeństwo wejścia na pokład

To nie jest biznes klasa. Obudźcie się. I tak znajdzie się osoba, która usiądzie na fotelu obok bądź  wrzeszczące dziecko nie powalające na spokojne odbycie lotu. Lepiej wejść z tłumem. Wynik jest ten sam, a 50 PLN w portfelu sprawi różnice przy wieczornym spotkaniu ze znajomymi.


4. Dostawa na drugi dzień

Jeżeli bawisz się w łowcę okazji, to ofertom szybkiej dostawy powiedz stanowcze „Nie”. Zapłacisz więcej za usługę niż za zakupiony towar. Miej się na baczności kupując książki w sklepach internetowych, bo tam najłatwiej dać się  nabrać.

5. Aplikacje na smartfony

Na rynku od niedawna, aczkolwiek nie jeden dał się pokusić. Niby kilka złotych nie sprawi różnicy, ale jak zaczniesz czynić to masowo, to rachunek na koniec miesiąca może przekroczyć wartość telefonu.

6. Dodatki do aplikacji

No dobra. Nie posłuchałeś i zdecydowałeś się na aplikacje. Teraz nie zrób kolejnego głupstwa i nie staraj się ich rozbudowywać. Nie potrzebujesz nowych „obiektywów”, plansz, czy postaci. To wszystko kosztuje, a efekt jest ledwo zauważalny.

7. Elektryczne szczoteczki/maszynki

Funkcjonalnością nie powalają na łopatki, ale cenę tak. Te lepsze podchodzą pod granicę 1000 PLN, a jak zabraknie im energii są bezużyteczne. Bądźcie konserwatywni w tym względzie.

8. Obieraczki do warzyw

Jak politycy - kłamią, nie działają i są kosztowne.

9. Gry sportowe (wirtualne)

Na nich tracisz najwięcej. Kosztują rzędu 200 PLN za sztukę i niszczą zdrowie. Grając w nie tracisz psychicznie i fizycznie. Próbowaliście grać bilard w sieci? No właśnie. Za cenę gry możesz przez klika dni siedzieć z kolegami na piwku i rozgrywać partyjki. Prawda, że lepiej ?

10. Płatne staże

Czyli staże, za które Ty płacisz. Na rynku pojawia się coraz więcej ofert reklamujących odbycie stażu w renomowanych firmach, na który rekrutacja jest prowadzona przez pośrednika. Cena takiej usługi jest horrendalnie wysoka, a szanse na zatrudnienie po odbyciu stażu nieproporcjonalnie niskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / 10 rzeczy, na które bezmyślnie wydajemy pieniądze