10 spadkobierczyń miliarderów

DI
opublikowano: 16-07-2010, 00:00

Nie mają nic wspólnego z rozkapryszonymi córeczkami bogatych tatusiów, w stylu Paris Hilton. To wykształcone i doświadczone zawodowo kobiety, które świetnie radzą sobie w biznesie.

Nie mają nic wspólnego z rozkapryszonymi córeczkami bogatych tatusiów, w stylu Paris Hilton. To wykształcone i doświadczone zawodowo kobiety, które świetnie radzą sobie w biznesie.

Imperia przejmują nie tylko pierworodni synowie miliarderów. "Forbes" przygotował listę córek wielkich przedsiębiorców, które stoją u boku ojców gotowe do przejęcia interesów. Niektóre już to zrobiły.

córka Donalda Trumpa

Córka legendarnego inwestora i celebryty sumiennie realizuje politykę ojca. Jako wiceprezydent Trump Organization jest odpowiedzialna za ekspansję na rynku nieruchomości. Wcześniej pracowała jako modelka.

córka Richarda Bransona

28-latka temperamentem nie ustępuje ojcu, założycielowi imperium Virgin. Zrezygnowała ze studiowania medycyny i przewinęła się już przez kilka spółek wchodzących w skład konsorcjum. Zaskakuje świeżymi pomysłami, zupełnie jak tata.

córka Adiego Godreja

Córka znanego przedsiębiorcy z Indii od 10 lat jest wdrażana w struktury firmy. Będzie się zajmowała zarządzaniem kapitałem ludzkim, czyli 20 tys. pracowników.

— córka Ronalda Laudera

Od wielu lat związana z rodzinną firmą kosmetyczną Estée Lauder. O początku kariery przeszła przez wszystkie stopnie zawodowej hierarchii, obecnie jest wiceprezesem.

córka Petera Woo

Przejęła jeden z interesów ojca, sieć Lane Crawford oferującą luksusowe towary. Jennifer biznes rozwija i wprowadza na nowe rynki.

córka Shiva Nadara

Mająca zaledwie 28 lat dziewczyna została w 2009 roku prezesem HCL Corporation, giganta branży IT założonego przez ojca.

córka Michaela Bloomberga

Starsza z córek (31 lat) potentata medialnego i burmistrza Nowego Jorku. Na razie znana działalności charytatywnej pracuje w Robin Hood Foundation, organizacji zajmującej się walką z ubóstwem.

córka George'a Sorosa

Obrończyni praw Tybetu, prowadzi fundację zajmującą się promowaniem tybetańskiego dziedzictwa kulturowego.

bratanice Giorgio Armaniego

Wprawdzie nie córki projektanta, ale od początku swojej zawodowej kariery budują imperium wuja. Silvana jest obecnie dyrektorem kreatywnym, a Roberta zajmuje się public relations.

córka Ralpha Laurena

36-letnia córka znanego projektanta mody prowadzi z sukcesami także swój biznes. Jest właścicielką największego na świecie sklepu z cukierkami — Dylan's Candy Bar. Interes się kręci i w USA Dylana ma już w sumie 5 sklepów w najlepszych lokalizacjach m.in. na stadionie New York Yankees.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu