100 Kobiet Biznesu

DI
opublikowano: 28-11-2012, 00:00

Zapraszamy do głosowania

12 grudnia poznamy laureatki naszego rankingu „100 Kobiet Biznesu”. Wcześniej wiele do powiedzenia mają czytelnicy „Pulsu Biznesu”. Redakcja wybrała dziesięć pań, które wyróżniły się w biznesie. Pięć z nich internauci zakwalifikowali do finału, który trwa do końca miesiąca. Zapraszamy do głosowania na stronie 100kobietbiznesu.pb.pl/glosowanie

Małgorzata Kołakowska

ING BSK

Jedyna kobieta na stanowisku prezesa w wyjątkowo zmaskulinizowanej branży. Awans stanowił jednak niemałe wyzwanie. Po pierwsze — została szefową jednego z największych i najlepiej rozpoznawalnych banków detalicznych. Po drugie — przejęła władzę po charyzmatycznym Brunonie Bartkiewiczu. Okazało się, że z sukcesami.

Anna Krause

PozLab

Żeni naukę z biznesem — szefuje spółce R&D, którą uratowała z kilkoma współpracownikami. Jej firma, powstała na gruzach Polfy Poznań, ma stać się pierwszym laboratorium wzorcowym sprawdzającym inne laboratoria w kraju i Europie.

Katarzyna Majewska

PZU i PZU Życie

Jako dyrektor nadzoruje pion, w którym pracuje 429 pracowników. Pod jej zarządem znajduje się 947 nieruchomości, ponad 20 tys. telefonów, ponad 1,5 tys. samochodów. Dokonała dynamicznej modernizacji administracji i zrestrukturyzowała inwestycje w nieruchomościach.

Magdalena Nizik

GE EDC

Od lat kieruje zespołem 1,4 tys. inżynierów, czyniąc z Warszawy ważne centrum badawcze dla koncernu GE, i ściąga tu kolejne projekty. Centrum inżynieryjne ma dziś trzy laboratoria: badań materiałowych, badań sprzętu do podwodnego wydobycia ropy i gazu oraz rozwoju technologii napraw.

Agnieszka Szpila

Amocarat

W Czańcu, wsi u podnóży Beskidów, zbudowała firmę Amocarat, producenta bielizny erotycznej Obsessive. W kilka lat udało się jej zmienić podejście Polaków do tego typu produktów, co znajduje odbicie w wynikach finansowych spółki. W tym roku pozwolą one Amocaratowi — po raz trzeci z rzędu — trafić na prestiżową listę Gazel Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu