100 mld zł na walkę z kryzysem

DI, Biznes Informacje Polsat News
opublikowano: 13-03-2009, 13:19

Kwota przeznaczona na walkę z  kryzysem sięgnie 100 mld zł, powiedział wiceminister Adam Szejnfeld w  Biznes Informacjach Polsat News.

Pytany, o wysokość środków, które zostaną wykorzystane na walkę z kryzysem, wiceminister gospodarki powiedział, że „trudno je zsumować”.
 
- Na pewno wszystkie pieniądze, które są przeznaczone na ten rok do sfinansowania programów unijnych. Przyjęliśmy już mechanizmy, które będą przyspieszały wydawanie tych pieniędzy, łącznie z zasadą zaliczkowania. To jest kilkadziesiąt miliardów złotych. Jeśli to tego dołożymy 40 miliardów zlotych na gwarancje i poręczenia, to mamy już moim zdaniem około 80 miliardów. Jeżeli dołożymy 20 miliardów, które ma wygenerować Bank Gospodarstwa Krajowego po zmianach przepisów i dokapitalizowaniu, to mamy już 100 miliardów i tak dalej – powiedział Szejnfeld.

Wiceminister gospodarki podkreślił jednak, że pytanie „ile zostanie przeznaczone na walkę z kryzysem”, nie jest dobre. 

- Raczej czy to wystarczy. I na to pytanie jeszcze długo nie będziemy mieli odpowiedzi. Musimy patrzeć jak się rozwija sytuacja w Europie i na świecie. Natomiast pocieszające jest to, że we wszystkich badaniach i opiniach niezależnych, zagranicznych, Polska wskazywana jest jako kraj najlepiej radzący sobie z kryzysem – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Biznes Informacje Polsat News

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / 100 mld zł na walkę z kryzysem