100 mln EUR za fotografię na paczce papierosów

  • DI
opublikowano: 09-07-2019, 22:00

Pochodzący z miejscowości Misano Adriatico w regionie Emilia-Romania 50-letni mężczyzna przeżył szok na widok zdjęcia przedstawiającego jego żonę, gdy leżała zaintubowana w szpitalu.

Kobieta zmarła przed laty z powodu choroby niezwiązanej z paleniem tytoniu, ale to jej wizerunek wykorzystano w ramach prowadzonej we współpracy z resortem zdrowia kampanii ostrzegającej przed skutkami palenia papierosów. Celem zamieszczanych na opakowaniach wstrząsających zdjęć jest przekonanie palaczy do rezygnacji z nałogu.

Mężczyzna złożył pozew przeciwko wielkiemu koncernowi tytoniowemu, domagając się 100 mln EUR zadośćuczynienia. Producent papierosów odpowiedział, że zamieszczane zdjęcia pochodzą ze zbiorów utworzonych na mocy europejskich i krajowych przepisów, a koncern „nie ma żadnej swobody działania” w ich wyborze. Zasugerował zwrócenie się do Komisji Europejskiej bądź włoskiego resortu zdrowia.

— Na pewno to zrobimy — oświadczył adwokat mężczyzny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu