100 mln zł za domenę rydzyk.pl - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-02-2006, 07:54

Sto mln zł - taką wartość osiągnęła wystawiona na internetową aukcję domena rydzyk.pl. Jak informuje "Gazeta Poznańska" stronę tę chce sprzedać jej właściciel - warszawski student.

Sto mln zł - taką wartość osiągnęła wystawiona na internetową aukcję domena rydzyk.pl. Jak informuje "Gazeta Poznańska" stronę tę chce sprzedać jej właściciel - warszawski student.

"Samochód mi się zepsuł i chciałem po prostu zebrać pieniądze na nowy. Początkowo wystawiłem stronę za pięćset zł, później za tysiąc, a później to już tak poszło" - tłumaczy właściciel strony www.rydzyk.pl Marcin Mycielski.

Mycielski stronę założył przed rokiem. Opowiada gazecie, że zdecydował się na to, ponieważ pozazdrościł sąsiadowi - właścicielowi domeny radio-maryja.pl.

Student był zaskoczony, gdy zobaczył jakim zainteresowaniem cieszyła się aukcja. Internauci oferowali za domenę rydzyk.pl ponad sto mln zł. "Nie sądziłem, że dojdzie do takiej wartości. Przypuszczam jednak, że niektórzy licytują dla żartu. Nie sądzę, żeby ktoś chciał aż tyle zapłacić za tę stronę" - mówi Mycielski.

Wczoraj po południu na krótko aukcja została usunięta z poznańskiego serwisu internetowego Allegro.pl, na którym się odbywała. Okazało się, że niektórzy licytujący rzeczywiście podbijali stawkę dla żartu.

"W regulaminie serwisu jest zastrzeżenie, że wygranie aukcji oznacza zawarcie umowy kupna-sprzedaży. Z wynikiem aukcji wystawiająca ją osoba równie dobrze mogłaby pójść do sądu i uzyskać nakaz zapłaty od człowieka, który aukcję wygrał" - przestrzega na łamach gazety rzecznik Allegro Bartek Szambelan.

Ostatecznie aukcja powróciła do internetu. Tym razem jednak licytowane sumy były już znacznie niższe. Ktoś złożył nawet właścicielowi strony propozycję wycofania aukcji w zamian za 15 tys. zł. Na razie Mycielski się na to nie zdecydował.

Właściciel strony zastrzega na łamach "Gazety Poznańskiej", że zebranych pieniędzy na pewno nie przeznaczy na pomoc Radiu Maryja. Dodaje, że być może część z nich przeznaczy na cele charytatywne.

Aukcja domeny rydzyk.pl ma potrwać jeszcze przez pięć dni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane