100 proc. dyrektorów finansowych nie spodziewa się recesji w USA

opublikowano: 01-03-2019, 11:44

Z badania przeprowadzonego wśród dyrektorów finansowych w Ameryce Północnej wynika, że żaden nie spodziewa się recesji w tym roku.

Choć dyrektorzy finansowi nie obawiają się recesji, to ich niepokój budzą inne problemy stojące przed gospodarką. Po raz pierwszy od 11 kwartałów CNBC Global CFO Council obniżyła swoją ocenę stanu gospodarki USA z „poprawiającego się ” na „stabilny”. W przypadku gospodarek Europy i Chin obniżyli ją ze „stabilnej” do „pogarszającej się”.

Dyrektorzy finansowi nie spodziewają się dalszych wzrostów na rynkach akcji w USA. 41 proc. oczekuje raczej powrotu średniej Dow Jones do 22 tys. pkt., a 33 proc. widzi możliwość jej zwyżki do 27 tys. pkt. 26 proc. nie zdecydowało się wskazać kierunku, w którym pójdzie rynek. Obecnie indeks ma wartość 25916 pkt.

Badanie przeprowadzono w dniach 7-22 lutego. Uczestniczyli w nim dyrektorzy finansowi największych giełdowych i prywatnych spółek o łącznej wartości prawie 5 bln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA