100 procent spekulacji

Marcin Goralewski
25-07-2005, 00:00

Akcje spółki mocno drożeją, ale to tylko zasługa wejścia do notowań ciągłych. W firmie nie dzieje się nic, co mogłoby uzasadniać nagły popyt.

Już od poniedziałku akcje Fonu, niewielkiej spółki posiadającej udziały w kilku rozgłośniach radiowych, będą notowane w systemie ciągłym. Dotychczas można było handlować nimi w ramach mniej atrakcyjnego dla inwestorów podwójnego fixingu.

Notowania razy dwa

— Dzięki zmianie wzrośnie nasza popularność i poprawi się wizerunek spółki — mówi Bartłomiej Gajecki, prezes Fonu.

Docenili to także giełdowi spekulanci. W ciągu kilku dni cena papierów wzrosła o blisko 100 proc., z 36 gr nawet do 70 gr. Fundamentalnych powodów zwyżki jednak brak. Spółka cały czas boryka się z wypracowaniem strategii.

— Nieustannie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Trudno jednak powiedzieć, kiedy i jak się zakończą negocjacje — informuje Bartłomiej Gajecki.

Radiostacje związane z giełdową spółka nadają w kilku miastach: Częstochowie, Szczecinie, Łomży.

Jazz na sprzedaż

Do spółki należy też Radio Jazz, które emituje program radiowy w Warszawie oraz Krakowie.

— Po tej ostatniej stacji spodziewaliśmy się najwięcej, ale niestety nie poradziliśmy sobie. Spółka była źródłem dużych kosztów — dodaje prezes Fonu.

Dlatego firma zdecydowała się sprzedać część akcji jazzowej radiostacji inwestorowi prywatnemu. Ma to radykalnie obniżyć koszty. Co kilka dni na rynek docierają też informacje, że akcje Fonu sprzedaje kontrolowana przez Edmunda Mzyka grupa Paged.

— To element strategii tej spółki. Nie chce ona bowiem posiadać pakietów mniejszościowych — wyjaśnia Bartłomiej Gajecki.

A większościowym udziałem Paged nigdy nie był zainteresowany. Edmund Mzyk przyznawał, że jeśli będzie miał okazję, to sprzeda papiery.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 100 procent spekulacji