100 tys. GBP za trzy przemówienia

George Osborne, były brytyjski minister finansów dostanie prawie 100 tys. GBP (485 tys. zł) za trzy przemówienia, które wygłosił we wrześniu i październiku w USA, donosi Business Insider.

Osborne dwukrotnie przemawiał w amerykańskim Stowarzyszeniu Branży Papierów Wartościowych i Rynków Finansowych w Waszyngtonie. Za wystąpienia o łącznej długości 90 minut dostanie równowartość 69992 GBP (338950 zł), co oznacza 1166, 53 GBP (5649 zł) za minutę.

George Osborne, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

George Osborne, fot. Bloomberg

Osborne wygłosił również trzygodzinne przemówienie w październiku na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii. Ma za nie otrzymać równowartość 28454,40 GBP (137796 zł).

Osborne był ministrem finansów w latach 2010-2016. Krótko po odejściu z rządu zawarł porozumienia z Washington Speakers Bureau, agencją organizującą wystąpienia znanych osób ze świata biznesu i polityki. Promuje ona Osborne’a jako osobę, która może zaoferować „unikalną perspektywę polityki fiskalnej i monetarnej oraz dotyczącą Wielkiej Brytanii w obecnym krajobrazie gospodarczym”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, businessinsider.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / 100 tys. GBP za trzy przemówienia