100 tys. polskich dzieci skorzysta ze świadczeń z Unii

IAR
opublikowano: 08-04-2008, 09:13

W 2007 r. z świadczeń rodzinnych wypłacanych przez inne kraje Unii Europejskiej skorzystało prawie 55 tys. polskich dzieci - dowiedziała się "Gazeta Prawna" w resorcie pracy. To  pięciokrotnie więcej niż w 2005 roku.

"Gazeta Prawna" podaje, że dzieje się tak, gdyż coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, iż ma prawo do świadczeń z krajów Wspólnoty. A są one o wiele wyższe niż w Polsce.

Najwięcej osób otrzymuje pieniądze z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Irlandii. Na podstawie danych, które "Gazeta Prawna" uzyskała w regionalnych ośrodkach polityki społecznej, można szacować, że w tym roku liczba dzieci korzystających ze świadczeń za granicą może wzrosnąć do 100 tys.

W dzienniku czytamy też, że Polacy nie powinni mieć skrupułów przy ubieganiu się o świadczenia w kraju, w którym pracują. Pracownicy regionalnych ośrodków mówią dziennikowi, że nasi rodacy mają do tego prawo, gdyż to za granicą opłacają podatki i składki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / 100 tys. polskich dzieci skorzysta ze świadczeń z Unii