100 tys. zł za wskazanie sprawców alarmu w Warszawie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-10-2005, 16:08

100 tys. zł nagrody za wskazanie sprawców czwartkowego alarmu bombowego wyznaczyły władze Warszawy - poinformował w czwartek na konferencji prasowej w Komendzie Stołecznej Policji prezydent Warszawy Lech Kaczyński.

100 tys. zł nagrody za wskazanie sprawców czwartkowego alarmu bombowego wyznaczyły władze Warszawy - poinformował w czwartek na konferencji prasowej w Komendzie Stołecznej Policji prezydent Warszawy Lech Kaczyński.

Komendant stołeczny policji Ryszard Siewierski powiedział w czasie konferencji w KSP, że policja do tej pory przesłuchała kilkanaście osób, ale nie zatrzymała nikogo. Podkreślił, że cały czas są analizowane materiały związane ze sprawą, m.in. policja bierze pod uwagę maila wysłanego rano do kilku mediów, w którym autorzy informują o podłożeniu ładunków, twierdząc, że robią to przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu.

Siewierski powiedział, że w poranną akcję odnajdywania i neutralizowania paczek, w których miały być ładunki, było zaangażowanych kilkaset osób. Wszystkie paczki zostały znalezione przez policję w ciągu pół godziny. "Podjęte przez policję i wszystkie służby działania były adekwatne do tego, jak oceniliśmy zagrożenie" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane