1000 zł na lokacie najwięcej przyniesie w Meritum Banku

Mateusz Gawin
opublikowano: 04-02-2015, 00:00

Banki nie rozpieszczają klientów, którzy chcą zdeponować swoje oszczędności na lokatach.

Kolejny miesiąc z rzędu najwyższe oprocentowanie, na jakie można liczyć, to 2,4 proc. Tylko cztery banki działające na polskim rynku oferują oprocentowanie powyżej 2 proc. Dostaną je ci klienci, którzy dokupią do lokaty dodatkowe produkty.

Tradycyjnie, nowy miesiąc rozpoczynamy zestawieniem najlepszych lokat o okresie zapadalności wynoszącym jeden miesiąc. Bez zmian pozostaje reguła, według której prezentujemy jedynie te oferty depozytów, które nie wymagają od klienta spełnienia dodatkowych warunków, takich jak założenie konta czy aktywne korzystanie z kart płatniczych.

Kolejny miesiąc z rzędu najwyższe oprocentowanie wśród lokat miesięcznych na kwotę 1000 zł oferuje Meritum Bank. Otwierając miesięczną lokatę internetową (za pośrednictwem serwisu online), oprocentowaną na 2,4 proc., można w przeciągu 30 dni zyskać 1,49 zł. Bez zmian obeszło się także na dalszych miejscach zestawienia. Podium należy do banków, które zaproponowały oprocentowanie powyżej 2 proc. Lokaty z pierwszych czterech miejsc można założyć przez internet — bez konieczności wychodzenia z domu.

Każdy, kto chciałby zyskać na miesięcznym depozycie więcej niż w powyższych ofertach, musi zgodzić się na dodatkowe warunki stawiane przez banki. Najlepszą lokatą w tym wypadku jest SMART Lokata na powitanie dostępna w Banku SMART. Zamrażając pieniądze na miesiąc, przy oprocentowaniu wynoszącym 4,4 proc. w skali roku, można zyskać 2,73 zł, czyli prawie dwa razy więcej niż w przypadku najlepszej lokaty Meritum Banku z powyższego zestawienia. Oferta dotyczy jednak tylko nowych klientów.

Bank Meritum również oferuje lokatę dla tych, którzy zechcą otworzyć w nim nowy ROR, jednakże jest to opcja na 2 miesiące. Lokata Start gwarantuje 5-procentowy zysk w skali roku, co przekłada się na 6,54 zł zysku po 60 dniach trwania lokaty. Niewiele mniejszy zysk można znaleźć także w GetinOnline na Lokacie na Start (4,5 proc.). © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mateusz Gawin

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu