Relacje

Ranking 100 Kobiet Biznesu to projekt dziennika „Puls Biznesu”, który powstał w 2011 roku, aby promować przedsiębiorczość kobiet polskiego świata biznesu.

„Puls Biznesu” dostrzega i docenia rosnącą rolę kobiet w zarządzaniu przedsiębiorstwami w Polsce. Najbardziej przedsiębiorcze z nich stworzyły ranking „100 Kobiet Biznesu 2018”. Został on opublikowany 14 grudnia w formie ekskluzywnego dodatku do dziennika „Puls Biznesu”. Rankingowi, jak co roku, towarzyszył plebiscyt czytelników. Spośród zgłoszeń redakcja wytypowała 10 pań, a internauci wskazali tę, która otrzymała tytuł "Kobiety Biznesu 2018 roku".
 
W ósmej edycji rankingu mogły brać udział panie, które co najmniej od 2016 r. pełnią funkcję prezesów lub są właścicielkami 100 proc. udziałów firmy. O miejscu zadecydowała kondycja finansowa zarządzanych przez nie przedsiębiorstw.

Natomiast do plebiscytu można było nominować panie bez względu na pełnione przez nie funkcje, wielkość firmy czy obroty – tu nie liczą się kryteria finansowe, lecz osiągnięcia, oryginalność, innowacyjność.

Projekt zakończyła uroczysta gala finałowa, podczas której wręczone zostały wyróżnienia laureatkom tegorocznego rankingu.