Partnerem sekcji jest TAURON

103 mln zł kosztować będzie przebudowa ul. Towarowej do węzła Olsztyn-Wschód

PAP
aktualizacja: 12-06-2017, 15:13

103 mln zł kosztować będzie budowa ulicy Towarowej - trasy w kierunku wschodnim łączącej Olsztyn z węzłem Olsztyn-Wschód na powstającej obwodnicy miasta. Zakończenie prac spodziewane jest w IV kwartale 2018 r. - podał w poniedziałek prezydent Piotr Grzymowicz.

Zobacz więcej

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna Fot. ARC

Ulica Towarowa w Olsztynie to trasa wyprowadzająca ruch samochodów w kierunku wschodnim na drogę krajową nr 16 w stronę Wielkich Jezior Mazurskich. Po zakończeniu w przyszłym roku budowy obwodnicy miasta, będzie także trasą wyprowadzającą samochody na węzeł Olsztyn- Wschód tej drogi.

W poniedziałek podczas konferencji prasowej władze Olsztyna podały, że od 19 czerwca w związku z przebudową ulicy Towarowej zmieni się organizacja ruchu we wschodniej dzielnicy Olsztyna, która jest dzielnicą przemysłową. Zamknięta zostanie ulica Budowlana będąca łącznikiem między ulicami Towarową a Lubelską (drugą główną ulicą w dzielnicy Przemysłowej). Od najbliższego poniedziałku ruch z kierunku Olsztyna zostanie poprowadzony nowo wybudowanym ok. 800-metrowym odcinkiem ulicy Towarowej, który w przyszłości zostanie dowiązany do obwodnicy. Od poniedziałku kierowcy będą korzystać z objazdu ulicą Cementową, która łączy się z drogą nr 16 w kierunku Wielkich Jezior Mazurskich.

Do tej pory Olsztyn nie miał obwodnicy, ruch tranzytowy w kierunku polsko-rosyjskiej granicy w ciągu drogi krajowej nr 51 i w kierunku Wielkich Jezior Mazurskich w ciągu drogi krajowej nr 16, przechodził przez miasto. W 2018 roku ma zostać ukończona południowa obwodnica Olsztyna, dzięki której tranzyt z zachodniego kierunku w stronę drogi krajowej nr 16 będzie omijał miasto. Obwodnica południowa będzie liczyć w sumie 25 kilometrów, a jej koszt to 1,3 mld zł. Inwestorem budowy obwodnicy jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, natomiast Olsztyn musi zmodernizować albo wybudować drogi, które połączą się z obwodnicą na węzłach: Olsztyn-Jaroty, Olsztyn Pieczewo i Olsztyn Wschód.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / 103 mln zł kosztować będzie przebudowa ul. Towarowej do węzła Olsztyn-Wschód