11 bit studios rozgrzeje Frostpunkiem

GSU
opublikowano: 15-12-2017, 14:43
aktualizacja: 15-12-2017, 14:44

Do listy graczy, którzy czekają na najnowszą produkcję 11 bit studios, zapisało się już ponad 100 tys. osób.

Informacja z września, że 11 bit studios przesuwa premierę gry „Frostpunk” z IV na I kw. 2018 r., zmroziła inwestorów i kurs akcji spółki zniżkował blisko o 10 proc. W przyszłym roku producent gier może wynagrodzić właścicielom te mroźne dni. Napędzany parą zimowy świat ma potencjalnie wielu amatorów.

- Obecnie na  tzw. wishlist „Frostpunka” zapisanych jest dużo ponad 100 tys. graczy. To o wiele więcej niż na „This War of Mine” („TwoM”) przed samą premierą — wówczas zapisanych było około 30 tys. „Frostpunk” to będzie nasz największy projekt, z większym potencjałem komercyjnym niż „TWoM”  – mówi Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit studios.

Według prezesa, „Frostpunk” jest realizowany w modelu, który pozwoli na dużą monetyzację po premierze. Planowane są kolejne dodatki do gry. W I kw. ukaże się wersja gry na PC i Mac. W kolejnych planowana jest wersja konsolowa.
Budżet gry wyniesie ponad 10 mln zł z marketingiem, który spółka szacuje na około 2,5 mln zł.

Studio, które chce zwiększyć przychody z wydawania gier (obecnie to koło 15 proc. sprzedaży), planuje na przyszły rok wydanie dwóch tytułów: : „Moonlighter” i „Children of Morta”.

Plany na 2018 r. rok przewidują także dwa nowe dodatki do „TWoM Stories”.
- Ściągamy do tego projektu znane osoby i wierzymy w potencjał serii – mówi prezes.
Realizacja planów sprawi, że przyszły rok może być dla akcjonariuszy 11 bit studios naprawdę gorący.

- Spodziewam się, że dzięki planowanym premierom przyszły rok będzie rekordowy, jeśli chodzi o przychody. Będzie to nasz kolejny kamień milowy – mówi Grzegorz Miechowski.

Dokładna data premiery „Frostpunka” będzie ogłoszona w pierwszych tygodniach stycznia 2018 r. Tytuł ma wystartować w siedmiu wersjach językowych. Na kluczowych rynkach obecny będzie zarówno w wersji cyfrowej, jak też w bogatym wydaniu pudełkowym.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / 11 bit studios rozgrzeje Frostpunkiem