11 firm Wielkopolski otrzymało nagrody

Dominika Bajer
28-06-2001, 00:00

11 firm Wielkopolski otrzymało nagrody

Jutro w sali reprezentacyjnej UM w Poznaniu nastąpi uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w III edycji Wielkopolskiej Nagrody Jakości. Kapituła konkursu WNJ wyróżniła 11 firm z regionu.

Tegoroczna edycja WNJ różni się od poprzednich. Kapituła zdecydowała się na zmiany regulaminu konkursu.

— Zlikwidowaliśmy podział na przedsiębiorstwa z kapitałem polskim i z zagranicznym. Wszystkie firmy ocenialiśmy według tych samych kryteriów. Nowością jest wprowadzenie kategorii organizacji i instytucji publicznych. Kapituła konkursu doszła bowiem do wniosku, że każdy dobrze zarządzany podmiot zasługuje na wyróżnienie, stąd nowa kategoria —mówi Michał Grześkowiak, dyrektor zespołu badawczego ds. Wielkopolskiej Jakości.

Dodaje, że relatywnie mało firm z Poznania dostaje się do finału konkursu.

— Zgłaszają się we wstępnym etapie, ale później rezygnują. Często nie spełniają naszych wymagań, które znacznie przekraczają normy ISO — mówi Michał Grześkowiak.

Eksperci oceniają przedsiębiorstwo pod kątem: przywództwa, polityki i strategii, zarządzania ludźmi, zarządzania zasobami, satysfakcji klientów, współpracy z otoczeniem i efektów końcowych. Ocena ekspertów, którymi są pracownicy naukowi wyższych uczelni, specjaliści zarządzania jakością i niezależni audytorzy, polega na przyznaniu punktów za każdą kategorię. Im więcej punktów, tym wyższa nagroda.

Do tegorocznej edycji WNJ zgłosiło się ponad 200 firm, z czego do konkursu przystąpiło 35.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Bajer

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 11 firm Wielkopolski otrzymało nagrody