Czytasz dzięki

11 maja zakłady Wielton wznowią produkcję w Wieluniu

  • PAP
opublikowano: 03-05-2020, 15:53

Jeden z czołowych producentów przyczep i naczep Wielton SA zapowiedział od 11 maja stopniowe przywracanie produkcji w zakładach w Wieluniu. Zatrudniająca ok. 1,8 tys. pracowników fabryka w Wieluniu zawiesiła działalność na początku kwietnia z powodu epidemii koronawirusa.

"Proces wznowienia produkcji będzie miał charakter stopniowy wynikający z dostosowania organizacji pracy załogi do wymogów sanitarnych oraz wprowadzenia niezbędnych procedur bezpieczeństwa. Poziom mocy produkcyjnych będzie wynikał z zapotrzebowania rynku na produkty spółki" - poinformował w komunikacie największy wieluński pracodawca.

Wyjaśniono, że podobnie jak w należących do grupy fabrykach we Francji i w Wielkiej Brytanii, przywracanie mocy produkcyjnych będzie następowało poprzez uruchamianie pracy na kolejnych zmianach.

Podjęta na początku kwietnia decyzja o czasowym wstrzymaniu produkcji w wieluńskich zakładach podyktowana była troską o zdrowie pracowników i partnerów biznesowych spółki. Była też związana z negatywnym wpływem pandemii COVID-19 na kanały dystrybucji produktów oraz ograniczeniem skuteczności łańcucha dostaw niezbędnego do kontynuowania działalności operacyjnej.

W czasie zawieszenia produkcji, na terenie fabryki prowadzono prace modernizacyjne i optymalizacyjne proces produkcyjny, które będą kontynuowane do dnia wznowienia działalności.

Założony w 1996 r. Wielton SA to największy producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Polsce i jeden z dziesięciu największych producentów w branży na świecie. W ramach grupy zatrudnia około 3,5 tys. pracowników, z czego 1,8 tys. w samym Wieluniu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane