Czytasz dzięki

11 miejsc na europejską emeryturę

  • DI
opublikowano: 09-08-2019, 18:39

Amerykanie przygotowali listę 11 miejsc w Europie, w których można przejść na emeryturę za 35 tys. USD rocznie. Nie wskazali Polski.

- Wielu ludzi, którzy chcieliby przejść na emeryturę w Starym Świecie, błędnie zakłada, że ​​przekracza ich budżet. Ale w rzeczywistości możesz przejść na europejską emeryturę i to znacznie niższym kosztem niż myślisz - tłumaczy magazyn „International Living”

Zobacz więcej

Prowansja

Riccardo Lombardo / Universal Images Group / FORUM

Europa przyciąga amerykańskich emerytów bogatą kulturą, historią i różnorodnością. Autorzy zestawienia pominęli nasz region, stawiając na cieplejsze i lepiej nasłonecznione lokalizacje w Portugalii, Hiszpanii, czy Włoszech.  

Portal The Street zauważa, że wszystkie miejsca znajdują się w strefie Schengen, w której Amerykanie mogą pozostać przez maksymalnie 90 dni w okresie 180 dni. Jeśli planują więc spokojną emeryturę, to muszą złożyć wniosek o zezwolenie na pobyt w danym kraju.  

„International Living” przyjął, że amerykański emeryt, który planuje spędzać jesień w Europie ma rocznie nie więcej niż 35 tys. USD, czyli według aktualnego kursu ponad 135 tys. złotych. Niejeden polski emeryt pozazdrościłby takich zasobów.  

Magazyn nie zajrzał co prawda poza słoneczne zakątki południowej części kontynentu, ale dwa wymienione miasta mają podpisane partnerstwa z polskimi. Sewilla utrzymuje kontakty z Krakowem, a Grenada z Bydgoszczą. 

Najlepsze na amerykańską emeryturę 

1. Aix-en-Provence (Francja)

2. Alicante (Hiszpania)

3. Grenada (Hiszpania)

4. Sewilla (Hiszpania)

5. Basilicata (Włochy)

6. Modena (Włochy)

7. Sorrento (Włochy)

8. Porto (Portugalia)

9. Lagos (Portugalia)

10. Nazaré (Portugalia)

11. Valletta (Malta)

"International Living" na początku roku przygotował dla swoich czytelników ranking krajów, które są "emerytalnymi rajami" w 2019 r. Portugalia zajęła siódme miejsce, a Hiszpania uplasowała się dopiero na 10 pozycji. W czołówce to jedyne europejskie państwa.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy