11 perełek DM BZ WBK na 2011 rok

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 14-01-2011, 00:00

Czeka nas kolejny rok wzrostów na warszawskiej giełdzie. Tak przynajmniej przewidują w najnowszym "Raporcie strategicznym na 2011 r." analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK.

— Zakładamy, że rok 2011 będzie wzrostowy. Uwzględniając dywidendy, WIG20 powinien dojść do 3350 pkt na koniec grudnia. Prognoza oparta jest na bazie 26-procentowej poprawy zysków spółek — uważa Paweł Burzyński, szef strategii rynku akcji w DM BZ WBK.

Według analityków w tym ro-

ku inwestorów czekają

aż cztery korekty. Pierwsza będzie miała miejsce na początku roku, druga pod koniec pierwszego kwartału, trzecia ma przypaść na maj i czerwiec, a ostatnia rozpocznie się w czwartym kwartale w czasie publikacji wyników z III kwartału przez spółki giełdowe.

Eksperci z DM BZ WBK mają swoich kandydatów na perełki.

— Na ten rok wytypowaliśmy 11 spółek, którym inwestorzy powinni się szczególnie przyjrzeć, gdyż mają szanse dać ponadprzeciętną stopę zwrotu — ocenia Paweł Burzyński.

Chodzi o: Cormay, Police, Tarnów, Synthos, Mirbud, Zastal, Oponeo, City Interactive, Amikę, Puławy i KOV.

Jeśli chodzi o branże, analitycy zalecają przeważanie chemii, banków, spółek surowcowych oraz firm z sektorów IT i rolnictwa.

— Przy scenariuszu wzrostowym trzeba omijać spółki defensywne. Takie podejście sprawdziło się w zeszłym roku. W 2011 roku może być podobnie i dlatego unikałbym telekomów, spółek energetycznych oraz gazowych — uważa szef strategii rynku akcji w DM BZ WBK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane