1,3 mln Niemców może pozbyć się starych diesli

aktualizacja: 10-08-2017, 14:25

Z możliwości uzyskania nawet 10 tys. EUR obniżki przy kupnie nowego auta Volkswagena, Daimlera lub BMW może skorzystać nawet 1,3 mln właścicieli starych diesli w Niemczech, wyliczyli eksperci.

Nowa inicjatywa może mieć podobny efekt do tej z 2009 roku, kiedy z zachęt finansowych mogli skorzystać w Niemczech właściciele starszych samochodów. Skierowana jest do właścicieli diesli sprzedanych do końca 2010 roku. W Niemczech jeździ ok. 6,4 mln takich samochodów. Firma konsultingowa Oliver Wyman prognozuje, że ok. 20 proc. zdecyduje się na zamianę auta.

Volkswagen Passat
Zobacz więcej

Volkswagen Passat

REUTERS_Mal Langsdon_FORUM

Koszt programu biorą na siebie producenci aut. W przypadku Volkswagena może sięgnąć od 400 mln EUR do 1,2 mld EUR, twierdzi firma badawcza Evercore ISI.
Ewentualna sprzedaż 1,3 mln aut odpowiada 38 proc. ich całkowitej sprzedaży w Niemczech w ubiegłym roku.

- W 2009 roku ludzie stali w kolejce zawijającej się wokół budynku aby przehandlować swoje auta. Oczekujemy, że nawet co trzeci z uprawnionych skorzysta z okazji – powiedział Juergen Karpinski, szef salonu samochodowego Autoschmitt we Frankfurcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / 1,3 mln Niemców może pozbyć się starych diesli