Czytasz dzięki

13 ofert na technocentrum

ANP
opublikowano: 24-03-2010, 00:00

Do wyścigu o realizację samorządowej inwestycji technologicznej stanęli giganci. I przegrali.

Do wyścigu o realizację samorządowej inwestycji technologicznej stanęli giganci. I przegrali.

Wygląda na to, że firma Dorbud zbuduje centrum technologiczne na zamówienie Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT).

— W przetargu wpłynęło trzynaście ofert. O zamówienie starało się nawet portugalskie konsorcjum. Przewidywaliśmy, że inwestycja zamknie się kwotą 52 mln zł brutto, tymczasem rozbieżności cenowe były spore — mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor w KPT.

Najtańszą ofertę złożył Dorbud, specjalizujący się w budownictwie przemysłowym, mieszkaniowym i w produkcji stolarki. Spółka zaproponowała 38,57 mln zł brutto. Drugą pod względem ceny ofertę, opiewającą na 38,74 mln zł, złożyła giełdowa Pol-Aqua. Najdrożej prace budowlane wycenił giełdowy Erbud, którego oferta wyniosła 60,31 mln zł.

Wśród chętnych na zlecenie były też m.in. giełdowe Polimex Mostostal, Budimex, Mirbud. O zamówienie starały się też Warbud czy Skanska.

–W pierwszym tygodniu kwietnia spodziewamy się podpisania umowy — dodaje Szymon Mazurkiewicz.

Kielecki Park Technologiczny ma być miejscem, gdzie nauka będzie łączyć się z biznesem. W centrum technologicznym, liczącym 4,2 tys. mkw., znajdą się biura, laboratoria i hale produkcyjne.

Już w najbliższy poniedziałek nastąpi otwarcie ofert w przetargu KPT na budowę inkubatora technologicznego. Wartość inwestycji szacowano na 14-15 mln zł. W inkubatorze mają się znaleźć firmy rozpoczynające działalność, które przez kilka lat będą korzystać z niższych czynszów, by płynniej wejść na rynek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane