13 zapomnianych spółek z GPW

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 21-01-2010, 06:36

Indeksy są blisko szczytów, większość spółek jest już ogranych. Dlatego inwestorzy poszukują nowych celów. Analitycy typują „ciekawych” śpiochów.

Nowy rok dla inwestorów rozpoczął się bardzo dobrze. Niemal na każdej sesji warszawski parkiet ma nowych bohaterów, których notowania rosną po kilkanaście lub kilkadziesiąt procent. Do łask powracają spółki, o których rynek na jakiś czas zapomniał. W styczniu bardzo mocno wybiły się notowania Euromarku, BBI Zenneris i CP Energii.

Wybór kolejnych kandydatów nie jest prosty. Inwestorzy, po silnych wzrostach w ubiegłym roku, podchodzą do spółek z giełdy selektywnie. Trzeba pamiętać o zapowiadanej, mocniejszej korekcie. Dlatego, wraz z analitykami, skupiliśmy się na spółkach, które raziły słabością kursów, niskimi obrotami, ale mają szansę na poprawę wyników. Eksperci wytypowali nam kilkanaście spółek z różnych branż, które ich zdaniem z różnych powodów zasługują na przypomnienie.

Wśród naszych kandydatów znalazły się spółki, których notowania w zeszłym roku wyraźnie nie nadążały za rynkiem. Są to Talex, Kogeneracja, North Coast, Interferie oraz TIM. Atutem pierwszej spółki, która działa w sektorze IT ma być konsekwentny rozwój i ciekawe projekty. W przypadku Kogeneracji analitycy podkreślają, że za poprawą wyników nie podąża kurs. Z kolei North Coast  ma za sobą trudny rok i szansę na mocniejsze odbicie kiedy nowa inwestycja w mleczarnie zacznie odbijać. Jeśli chodzi o Interferie to jej atutem ma być szeroka i skrojona na każdą kieszeń oferta.

Dużo więcej, konkretne typy analityków – w czwartkowym „Pulsie Biznesu”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane