145 mln zł na kanalizację

ANP
opublikowano: 04-01-2010, 00:00

Budowa 155 km sieci i modernizacja kilku oczyszczalni — oto plan inwestycyjny gmin z Dolnego Śląska.

Budowa 155 km sieci i modernizacja kilku oczyszczalni — oto plan inwestycyjny gmin z Dolnego Śląska.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Dolina Baryczy, którego właścicielem są trzy dolnośląskie gminy, ogłosiło przetarg na budowę sieci kanalizacji w Sułowie. Wartość zamówienia szacowana jest na około 27 mln zł netto. Wykonawca zbuduje około 56 km sieci kanalizacji. To tylko część większego przedsięwzięcia polegającego na uporządkowaniu gospodarki ściekowej w zlewni Baryczy. Planowana jest przebudowa trzech oczyszczalni, modernizacja 45 km sieci kanalizacyjnej w Miliczu i Żmigrodzie oraz budowa 155 km sieci w czterech aglomeracjach ścieków. Prace potrwają do 2013 r.

— Celem jest poprawa środowiska i dostosowanie gospodarki ściekowej gmin Cieszków, Milicz i Żmigród do wymagań Unii — mówi Adrianna Szlachetka z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Dolina Baryczy.

Całość projektu szacowana jest na około 145 mln zł.

— Fundusz Spójności pokryje ponad 62 proc. kosztów. Pozostałe pieniądze uzyskamy m.in. z preferencyjnego kredytu — dodaje Adrianna Szlachetka.

Do nowej i zmodernizowanej sieci będzie podłączonych ponad 18,7 tys. osób.

Firmy zainteresowane przetargami na Żmigród i Zduny-Cieszków mogą składać oferty do 19 lutego, a na Sułów do 26 lutego 2010 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 145 mln zł na kanalizację