15 lat więzienia za sprawę zabójstwa dilerów Ery

PAP
opublikowano: 19-11-2009, 14:38

Na karę 15 lat więzienia skazano Pawła R., oskarżonego o współudział w zabójstwie dwóch dilerów Ery GSM w 1997 r. w  podwarszawskim Komorowie. Prokuratura chciała 25 lat więzienia; obrona - uniewinnienia. Czwartkowy wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie jest nieprawomocny.

Do zbrodni, szeroko opisywanej w mediach, doszło w czerwcu 1997 r. Do lasu w Komorowie zwabiono - pod pretekstem kupna 32 telefonów komórkowych - dwóch dilerów, których zastrzelono; telefony sprzedano. Jak ustalono, zbrodnię zaplanowała siostra Pawła R. - Małgorzata. Była wówczas 22-letnią studentką resocjalizacji. W 2001 r. skazano ją na dożywocie. Niższe wyroki otrzymali dwaj inni współsprawcy; są już na wolności.

Paweł R., który w chwili zabójstwa miał 16 lat, nie był wtedy sądzony, bo uciekł do Meksyku, skąd dostał się nielegalnie do USA. Zatrzymano go w 2006 r. w USA, po dziewięciu latach poszukiwań. W lipcu 2008 r. SO skazał go na 25 lat więzienia. W listopadzie 2008 r. wyrok uchylono, bo Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że naruszono prawo R. do rzetelnego rozpoznania sprawy. R. twierdzi, że na miejsce zbrodni przybył już po niej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / 15 lat więzienia za sprawę zabójstwa dilerów Ery