Czytasz dzięki

15 mln USD za 20 karatów niebieskiego diamentu

opublikowano: 17-11-2019, 22:00

Właściciel kopalni diamentów Petra Diamonds odetchnął z ulgą — bankrutująca spółka, na której bilansie przez ostatnie lata mocno odbiły się spadające ceny diamentów, ostatnio z sukcesem sprzedała jeden ze swoich kamieni. Za 20-karatowy niebieski diament anonimowy inwestor zapłacił niemal 15 mln USD — poinformował Bloomberg.

Firma Petra Diamonds znalazła cenny kamień we wrześniu w kopalni Cullinan (RPA), która od ponad wieku słynie z tego, że dostarcza jedne z najbardziej okazałych klejnotów na świecie (niektóre z nich zdobią brytyjską koronę). W 1905 r. znaleziono tam największy na świecie diament — z surowego kamienia ważącego 3106 karatów uzyskano aż 105 kamieni jubilerskich. Niebieskie diamenty są jednymi z najrzadszych, a przez to najbardziej cenionymi na świecie. Za jeden karat luksusu w kolorze nieba płaci się średnio 741 tys. USD. W wyniku ostatniej transakcji wartość akcji spółki, która spada już od kilku lat, a ostatnio sięgnęła rekordowego minimum, wzrosła o 11 proc.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy