15 mln zł dla związków i pracodawców...

31-05-2010, 12:54

...ale nie za darmo. Wcześniej muszą stanąć do konkursu. Właśnie ogłosiła go Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Od 28 maja do 17 września PARP zbiera wnioski związków zawodowych i organizacji pracodawców w ramach konkursu nr POKL/2.4/2010/I na dofinansowanie:

  • analizy, testowania i wdrażania idei flexicurity (model zatrudnienia ułatwiający zmianę miejsca pracy, ułatwiający pracodawcy zatrudnianie, ale i zwalnianie pracowników, promujący podnoszenie kwalifikacji przez bezrobotnych)
  • analizy, testowania nowych metod zarządzania różnorodnością w przedsiębiorstwie
  • działań mających wsparcie pracodawców oraz pracowników przedsiębiorstw przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne.

Konkurs dotyczy projektów innowacyjnych testujących, czyli takich, które mają na celu wypracowanie nowych rozwiązań, ich upowszechnianie oraz włączanie do głównego nurtu polityki. Ogłoszony został w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet „Rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących”.

Pula przeznaczona na konkurs wynosi 15 mln zł. Wartość pojedynczego projektu nie może przekroczyć 5 mln zł. Konkurs jest otwarty, co oznacza, że obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy - pieniądze będą dzielone do wyczerpania puli..

Więcej informacji >>>>>

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / 15 mln zł dla związków i pracodawców...