16-latkowie zagłosują w wyborach?

IAR
opublikowano: 18-03-2008, 08:35

Poseł Lewicy i Demokratów Tadeusz Iwiński chciałby wysyłać do urn już szesnastolatków - podaje wtorkowy "Dziennik".

Poseł przekonuje, że to na młodych ludziach spoczywa odpowiedzialność za Polskę. Marek Suski z PiS ripostuje, że to pomysł SLD na przejście progu wyborczego w następnych wyborach.

Swój kontrowersyjny plan poseł lewicy uzasadnia m.in. tym, że obecnie młode pokolenia dorastają znacznie szybciej, mają dużo większy dostęp do informacji, a tym samym dobre rozeznanie w polityce.

Tadeusz Iwiński ma jednak małe szanse znaleźć sojuszników dla swojego pomysłu - ocenia "Dziennik".

Poseł PO Stefan Niesiołowski nazywa propozycję Iwińskiego "czystą propagandą", a jego partyjny kolega Waldy Dzikowski podkreśla, że pełnię praw otrzymuje się od 18 lat i jest to rozwiązanie racjonalne.

Tadeusz Iwiński myśli jednak o swoim projekcie całkiem poważnie. Poseł podkreśla, że o przesunięciu wieku wyborczego trzeba będzie porozmawiać, kiedy wróci temat nowelizacji konstytucji. Przyznaje jednak, że do swojej koncepcji nie przekonał jeszcze kolegów z klubu parlamentarnego - informuje "Dziennik".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / 16-latkowie zagłosują w wyborach?