16 maja decyzja w sprawie podwyższenia kapitału Elstar Oils

(Marek Druś)
opublikowano: 09-05-2006, 08:31

Elstar Oils przedstawił propozycje uchwał, które mają być głosowane na NWZA 16 maja 2006 r. Jedna z nich dotyczy podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji serii D z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru.

Elstar Oils przedstawił propozycje uchwał, które mają być głosowane na NWZA 16 maja 2006 r. Jedna z nich dotyczy podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji serii D z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru.

W projekcie uchwały zapisano, że kapitał zakładowy spółki zostanie podwyższony z kwoty 43.83 mln zł do kwoty nie wyższej 48,21 mln zł. Miałoby to się odbyć w drodze emisji nie więcej niż 438.200 akcji serii D o wartości nominalnej 10,0 zł z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Prawo pierwszeństwa do ich objęcia przyznane zostanie natomiast inwestorom kwalifikowanym, będącym akcjonariuszami spółki w dniu podjęcia uchwały o podwyższeniu kapitału.

- Podwyższenie kapitału zakładowego Spółki w drodze oferty akcji serii D skierowanej do inwestorów kwalifikowanych pozwoli na szybsze pozyskanie kapitału przez Spółkę. Celem podwyższenia jest sfinansowanie planowanych inwestycji Spółki związanych w szczególności z uruchomieniem i rozwojem produkcji biokomponentów – głosi fragment uchwały, która będzie głosowana 16 maja.

Akcje serii D mają uczestniczyć w dywidendzie począwszy od podziału zysku za rok obrotowy 2006.MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane