Czytasz dzięki

160 mln zł na rozwój polskiej farmacji

opublikowano: 12-07-2017, 12:53
aktualizacja: 12-07-2017, 12:58

Rozstrzygnięty został konkurs z programu sektorowego InnoNeuroPharm realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). W jego efekcie sfinansowane zostaną prace badawczo-rozwojowe, których celem jest zwiększenie poziomu innowacyjności w polskim sektorze farmaceutycznym, a także neuromedycyny.

Program InnoNeuroPharm powstał z inicjatywy Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego i Polskiej Platformy Innowacyjnej Neuromedycyny. 

Finansowanie ma być impulsem do rozwoju nowych metod diagnostycznych, zwiększyć skuteczność leczenia poprzez tworzenie nowych farmaceutyków, a także zachęcić polskich przedsiębiorców do  ekspansji zagranicznej.

- Program InnoNeuroPharm to przykład wsparcia udzielanego przez NCBR branży, która chce się rozwijać poprzez innowacje. W przypadku farmacji oznacza to wyjście naprzeciw wyzwaniom cywilizacyjnym, ale również szansę na wzmocnienie polskich przedsiębiorstw w rywalizacji z zagraniczną konkurencją. Liczymy, że projekty naszych beneficjentów przyczynią się do postępu w diagnostyce i leczeniu, a dodatkowo będą stanowiły zachętę dla innych firm do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych – wyjaśnia prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR.

 

Ważne dane:

160 mln zł - Taką kwotę Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczyło na wsparcie badań i rozwoju w sektorze farmaceutycznym z programu InnoNeuroPharm

13 - Tyle projektów otrzymało pozytywną ocenę i finansowanie w ramach pierwszego konkursu

2 - Tyle kolejnych konkursów w ramach programu InnoNeuroPharm 
zostanie ogłoszonych do 2020 r. 
Najbliższy — pod koniec 2018 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane