Amerykanie kupią prezenty dla kotów i psów za 1,7 mld USD

AR
opublikowano: 14-02-2020, 09:07

Zakochani w swoich kundlach, mruczkach i rasowcach millenialsi nie oszczędzają na ich szczęściu w Walentynki. Co czwarty Amerykanin da swoim zwierzakom prezent w Dzień Zakochanych - pisze Market Watch.

Amerykańska organizacja National Retail Federation (NRF, w tłum. Narodowa Organizacja Handlu) szacuje, że konsumenci w USA wydadzą w tym roku na prezenty dla swoich czworonogów aż 1,7 mld USD, czyli o 17 proc. więcej niż w 2010 r. Zdaniem ekspertów święto zakochanych będzie w tym roku rekordowe dla branży handlowej. Łącznie - wynika z szacunków - na prezenty Amerykanie wydadzą 27,4 mld USD, najwięcej w historii. To aż o 32 proc. więcej niż w ubiegłym roku (20,7 mld USD). Ten wzrost wydatków, ich zdaniem, wynika z tego, że coraz częściej przeciętny Amerykanin kupuje prezent walentynkowy nie tylko swojej drugiej połowie, ale też innych członkom rodziny i przyjaciołom. Tak, wśród tych ostatnich są domowe zwierzęta. Co 4. Amerykanin deklaruje, że z okazji Dnia Św. Walentego 14 lutego wręczy mały swojemu zwierzakowi drobiazg. 

Zobacz więcej

Fot. Pixabay CC0

- Definicja tego, jak świętuje się Walentynki, znacznie się rozszerzyła. Ludzie chca podarować coś każdemu, kto ma dla nich szczególne znacznie, a przy okazji kupowania biurowych  prezencików swoim kolegom i koleżankom z pracy, kupują też dla swoich kotów i psów - mówi Katherine Cullen z NRF. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu