18 razy trafić w przedział

KZ
opublikowano: 31-01-2014, 00:00

Indeks WIG30 nie doczekał się jeszcze odzwierciedlającego zmianę jego notowań funduszu typu ETF, pojawiła się natomiast lokata strukturyzowana, z której ewentualny zysk zależeć będzie od zmian wartości wskaźnika.

Maksymalny zysk w wysokości 8,1 proc. (czyli 5,4 proc. rocznie) zostanie naliczony wtedy, gdy w osiemnastu określonych z góry dniach obserwacji (mniej więcej raz na miesiąc) wartość indeksu nie będzie wyższa niż 20 proc. i nie niższa niż wartość początkowa, która zostanie określona 7 lutego (czyli dzień po zakończeniu subskrypcji).

Jeśli WIG30 zmieści się w przedziale np. 10 razy, to zysk wyniesie 4,5 proc. (10 podzielone przez 18 i pomnożone przez 8,1 proc.). Produkt gwarantuje 100-procentową ochronę kapitału, a rozliczony zostanie po 18 miesiącach. Minimalna wpłata to 4 tys. zł.

Zdaniem „PB”:

Szanse na osiemnastokrotne trafienie w nawet dość szeroki przedział przy zwykłej giełdowej zmienności są niewielkie. Potencjalna wysokość premii (5,4 proc. rocznie) w zestawieniu z ryzykiem nie jest szczególnie atrakcyjna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu