1,9 mln USD kary za wystawienie piosenek w Internecie

MD
opublikowano: 19-06-2009, 11:02

32 letnia Amerykanka ma zapłacić 1,9 mln USD spółce Universal Music Group za umożliwienie ściągania plików muzycznych za  pośrednictwem serwisu Kazaa Internet.

Sąd federalny w Minneapolis kazał Jammie Thomas-Rasset ze stanu Minnesota zapłacić po 80 tys. USD za każdą z 24 piosenek, które udostępniła innym użytkownikom Internetu. Był to już drugi proces w tej sprawie. Pierwszy, przeprowadzony w 2007 roku, zakończył się skazaniem kobiety na grzywnę wysokości 222 tys. USD.

Recording Industry Association of America wytoczyło w USA ponad 35 tys. spraw przeciwko ludziom, któtrzy według stowarzyszenia nielegalnie ściągali z Intrnetu nagrania muzyczne. Sprawa Jammie Thomas-Rasset była pierwszą, która trafiła do sądu. Rzeczniczka RIAA Cara Duckworth powiedziała, że od pierwszego dnia stowarzyszenie proponowało oskarżonej ugodę, chcąc od niej jedynie 3-5 tys. USD tytułem odszkodowania.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / 1,9 mln USD kary za wystawienie piosenek w Internecie