20 mln od Busha

IAR
05-05-2008, 08:39

Prezydent George W. Bush poprosił Kongres USA o zaledwie 20 mln USD na pomoc w modernizacji polskich sił zbrojnych - pisze "Rzeczpospolita". Jak dodaje gazeta, Amerykanie przedstawią swoją ofertę najprawdopodobniej w tym tygodniu.

Politolog Grzegorz Kostrzewa-Zorbas ocenia na łamach dziennika, że gdyby Polska przyjęła taką propozycję, to naraziłaby się na śmieszność. Tymczasem według źródeł w Waszyngtonie, 20 mln ma być tylko fragmentem większego pakietu związanego z tarczą antyrakietową.

W tym tygodniu odbędzie się w Warszawie kolejna runda polsko-amerykańskich negocjacji. Nasz rząd chce, by w zamian za budowę bazy Amerykanie zobowiązali się m.in. do pomocy w unowocześnieniu polskiego systemu obrony powietrznej.

"Rzeczpospolita" informuje, że polska strona czeka na szczegóły oferty Amerykańów. Wiadomo jednak, że nie zostały one jeszcze ustalone - czytamy w gazecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / 20 mln od Busha