20 nowych projektów wałbrzyskiej strefy

MAG
opublikowano: 04-10-2010, 00:00

Strefa ściąga inwestycje i sama też buduje biurowiec. 3 tys. etatów jest jak w banku.

Strefa ściąga inwestycje i sama też buduje biurowiec. 3 tys. etatów jest jak w banku.

Od początku roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała 20 zezwoleń. Firmy obiecują w nich zatrudnienie ponad 2,8 tys. nowych pracowników i nakłady warte ponad 324 mln zł. Najważniejsze projekty to inwestycje IBM Global Delivery Center oraz McKinsey Knowledge Center Polska we Wrocławiu. Pierwsza z firm może zatrudnić od 1,6 do 3 tys. specjalistów w centrum usług IT i outsourcingu procesów biznesowych. Z kolei McKinsey otwiera centrum wiedzy, w którym ma pracować 100 analityków.

W trzecim kwartale nowe projekty pojawiły się w Nowej Rudzie, Nysie i Bolesławcu. Zainwestują tu Eifelwerk, Vasco Doors oraz Elektros.

Strefa sama też planuje dwie nowe inwestycje. Do 2012 r. wybuduje w Wałbrzychu biurowiec o powierzchni 5,5 tys. mkw., w którym będą zlokalizowane centra usług IT i księgowych. To projekt za 25 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu